rodiče-ti jen stojíděti-ti zlobípes štěká..a mimino takyhop
 

Aktuality

Nová rodinná politika MPSV

(23.9.2015) Pečovatelská dovolená, otcovská poporodní péče a úprava rodičovského příspěvku by měla být zavedena nejpozději k 1. lednu 2017. Ve čtvrtek 10. září představila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová první opatření, která vycházejí z práce Odborné komise pro rodinnou politiku.

Jisté místo ve školce

(23.9.2015) V polovině září předloží ministryně školství Kateřina Valachová návrh novely školského zákona. Měl by on zavést povinný poslední rok předškolního vzdělávání a rozšířit kapacity školek. Od září 2017 by nárok na místo ve školce mělo každé čtyřleté dítě, o rok později i tříleté. V případě pětiletých dětí nejednalo by se již o nárok, nýbrž o povinnost – každý rodič by musel poslat své dítě v pěti letech do školky, přípravné třídy, nebo mu zajistit domácí vzdělávání.

Zákon o dětských skupinách

(23.9.2015) V listopadu 2014, kdy sněmovna přehlasovala presidentské veto, byl schválen zákon o dětských skupinách. Dětské skupiny jsou určeny pro děti již od jednoho roku a fungují na neziskové bázi. Zajišťují péči o děti v kvalitních a přitom cenově dostupných zařízeních.
loga esf a oplzz
© 2011; Gender Studies. Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - econnect